- Franco Dragone -

İtalya’nın Cairano kentinde dünyaya gelen Franco, kraliyet  konservatuvarında tiyatro eğitimini tamamladıktan sonra  oyun yazarlığı yapmaya başladı. Genellikle hikayelerinde sosyal konulara değinen ve çok iyi bir gözlemci olan Franco, etrafındakilerden esinlenerek duygu yüklü ve yaşayan sanat eserleri üretmeye başladı. 

1985 senesinde Guy Caron’un isteğiyle yaratıcı direktör olarak Cirque du Soleil’e katıldı. Burada imza attığı başarılar onu ve tüm ekibi dünya çapında önemli bir noktaya taşıdı. Tiyatro ve sirk gösterilerinin birleşmeside onun fikriydi. Geçen 12 yıllık süre boyunca içlerinde;  Nouvelle Expérience, Saltimbanco, Quidam, Mystère gibi şovların da yer aldığı sayısız işe imza attı. Aslında Franco bir çok şovun temelini o yıllarda atmış ve Las Vegas!taki eğlenceyi bugünki formuna taşımıştı.

2000 yılında geniş vizyonu ve girişimci ruhuyla hareket ederek memleketine döndü ve Dragone’yi kurdu. Bir çok yüksek segment ekibe kapılarını burada açarak ev sahipliği yaptı. Şirketin yakın dönemli önemli şovlarından bazıları arasında; Han Şovu (Wuhan, Çin); Paris Merveilles (Lido, Paris); Dai Şovu (Xishuangbanna, Çin); Philipp Kirkorov – Ben (Rusya); Land of Legends (Efsaneler Ülkesi) (Antalya, Türkiye) yer almaktadır.
Franco Dragone